top of page

איך מתמודדים עם המכון הרפואי
לבטיחות בדרכים?

 

  • ביקשת להוציא רישיון חדש וסורבת?

  • מסרו לך כי אינך כשיר לנהיגה עקב "אי התאמה אישיותית"?

  • רוצה לקבל בחזרה את רישיונך במהירות האפשרית?


בדף זה נשתדל לספק מידע שימושי (מהשטח) לגבי הדרכים להשפיע בצורה דרמטית על החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. עו"ד למכון הרפואי דורון ויגלר מתמחה בייעוץ מסוג זה.

בעיות נפוצות (שניתן לפתור)

ביקשת רישיון לאוטובוס או למונית והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים סרב לתת לך? עברת סדרה של בדיקות ושיחות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים וכעת הגיע אליך מכתב האומר כי אינך כשיר לנהוג בשל "אי התאמה אישיותית" לנהיגה בטוחה? אתה מחכה לזימון או לתשובה מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים אבל זו  לא מגיעה כבר חודשים? לכל הבעיות הללו יש פתרון וניתן להתמודד איתן.

קצת רקע על המרב"ד

המרב"ד (ראשי תיבות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים) הינו הרופא המוסמך של משרד הרישוי ומופנים אליו נהגים או מבקשי רישיון נהיגה לשם הערכת כשירות לנהיגה.

במסגרת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מתבצעות הן בדיקות רפואיות-פיזיולוגיות והן בדיקות בתחום הנפשי (פסיכולוגי ופסיכיאטרי) הכוללת שיחה עם פסיכולוג ו/או פסיכיאטר ומבחן ממוחשב מתיש של כ-900 שאלות, אבל ישנן עוד בדיקות והכל תלוי בנסיבות הפניה או ההפניה למרב"ד.

לאילו בדיקות ישלחו אותך וכיצד ניתן להתכונן?

אוכל לומר כי לאחר יותר מעשור שנים שמשרדי עובד מול המכון הרפואי, אנו יודעים לאבחן אילו בדיקות תתבקשנה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ומשכך גם לייעץ ולהכין למבדקים השונים.

יש נהגים, שרישיונם מותלה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עוד בטרם ניגשו לבדיקות או במהלך הדרישה לבדיקות או להצגת מסמכים רפואיים. דעו שבהרבה מקרים הצליח משרדי לבטל את ההתלייה או לסכם במהרה את התיק כך שהרישיון יוחזר לנהג עם כמה שפחות נזק. כמובן שלשם כך נדרשת עין מדויקת של עורך הדין, ידע באבחון ומציאת הבעיה ולאחר מכן כמובן מציאת הפתרון המהיר והיעיל לנהג.

מה עושים כשהמכון הרפואי ממליץ לא לתת כשירות?

לצערנו, קיימים הרבה מקרים בהם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ממליץ למשרד הרישוי לא לתת כשירות לנהיגה. האם יש פתרון לכך? האם ניתן לתקוף החלטה זו? כמובן שכן – משרדי פועל להגשת ערר (כמו ערעור) לוועדת ערר אשר מקום מושבה בבית החולים שיבא-תל השומר, וזאת על מנת לשכנע את הרופאים חברי הועדה בכשירותו של הנהג וזאת באמצעים שונים ומגוונים.

האם ניתן לערער על ועדת הערר?

לעיתים, אם כי נדיר הדבר, נדרש משרדי לערער על החלטת חברי ועדת הערר, ואז אנו מערערים לבית המשפט לעניינים מנהליים (בית משפט מחוזי) על מנת ששופט מחוזי יכריע לטובת הנהג.

פעמים רבות בית המשפט המחוזי פסק כי הן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים והן ועדת ערר שגו בהחלטותיהם ועל כן מצא להשיב את רישיון הנהיגה לעותר.

זומנת אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים? בלי פאניקה

על כן, במידה והוזמנת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הן כמבקש רישיון ציבורי והן כנהג רכב פרטי דע לך שאין צורך להיכנס לפאניקה ולדאוג יתר על המידה - חשוב לפנות אל עורך דין תעבורה שמומחה בתחום הספציפי והמיוחד הזה כדי שיוכל לעזור לך לשמור או לקבל בחזרה את רישיון נהיגתך. עו"ד למכון הרפואי מכיר כל רזי החוק.

בברכת נהיגה בטוחה וזהירה, עו"ד דורון ויגלר.


קיבלת זימון מהמכון הרפואי? מה עושים?
צפה עכשיו בסרטון קצר שיחסוך לך הרבה זמן והרבה טרחה (06:32):

סרטון המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי

המרב"ד - או בשמו המלא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו הגוף המוסמך לערוך בדיקות רפואיות עבור רשות הרישוי. הסמכות הוקנתה למכון בצו שר הבריאות ובתקנות התעבורה. לרשות הרישוי ישנה סמכות לשלול רישיון נהיגה או לא לאפשר מתן רישיון.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.jpg

מדריך וידאו קצר (6 דקות) - שווה צפייה

קיבלת זימון למכון הרפואי? רגע לפני שתפעל, כדאי לצפות במדריך הקצר שהכנו עבורך, עם כל הדגשים החשובים לגבי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

video.jpg

איך מתכוננים לבדיקות המרב"ד? סרטון

לפני שמגיעים לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יש להיערך בהתאם. מילה אחת מיותר, עשויה לחרוץ את גורלו של רישיון הנהיגה שלך. במשרדנו נערכת סדנת הכנה יסודית לפני הגיעה לבדיקות המרב"ד.

video2.jpg

שאלות ותשובות לגבי המכון הרפואי

מי מקבל זימון אל המכון הרפואי? מה מומלץ לעשות מיידית? איך זה עובד? איך מערערים? במה יוכל לסייע לי עורך דין המתמחה בתחום? תשובות למגוון שאלות נפוצות.

שיטת הניקוד.jpg

מהי "אי התאמה אישיותית"? הסבר

פעמים רבות, נפסל רישיונו של נהג עקב "אי התאמה אישיות". מה זה אומר? האם ניתן לשנות החלטה זו?  כנסו עכשיו להסבר מקיף בנושא.

המכון הרפואי.jpg

ועדת ערר תל השומר - דגשים חשובים

ועדת הערר היא הערכאה מעל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. תפקידה לשמוע נהג או מבקש רישיון נהיגה אשר מסיבה כלשהי הוחלט במכון הרפואי שלא לאפשר לו לנהוג (לא קיבל כשירות לנהיגה).

weigler3.jpg

תפקידו של עו"ד המכון הרפואי

במה יוכל לסייע לי עו"ד המכון הרפואי? מהם הכלים של עורך דין מיומן להגשת ערעור אפקטיבי? כיצד מחזירים את רישיון הנהיגה במהירות האפשרית?

עוד דורון ויגלר _edited.jpg
bottom of page