top of page

ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כדאי לקרוא - שאלות נפוצות בנושא ועדת ערר תל השומר

ועדת ערר תל השומר - מהן סמכויותיה?

ועדת הערר היא הערכאה מעל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. תפקידה לשמוע נהג או מבקש רישיון נהיגה אשר מסיבה כלשהי הוחלט במכון הרפואי שלא לאפשר לו לנהוג (לא קיבל כשירות לנהיגה). ועדת ערר תל השומר מוסמכת לדחות את הערר, קרי, לקבל את החלטת המכון הרפואי ולהשאיר אותה על כנה. כמו כן יכולה ועדת ערר על המרב"ד לקבל ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים - במלואו או בחלקו ואפילו לקבל החלטה אחרת.

רישיונך נפסל?
ברצונך להגיש ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

צפה עכשיו בסרטון קצר שיחסוך לך זמן וטרחה:








 

ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים


מהם סודות המכון הרפואי? לחץ כאן

מה קורה אם הערעור נכשל? ניתן לפנות לבית המשפט?

מה קורה אם נדחיתי ע"י ועדת ערר תל השומר?

על פי רוב נהג הנדחה בפעם הראשונה ע"י הועדה יכול לנסות לקבל שוב כשירות לנהיגה בתום שנה מיום הדיון בועדת הערר (הבקשה מוגשת במשרד הרישוי ולאחר מכן אתה תוזמן לבדיקות במרב"ד).

האם כדאי להגיש ערעור על החלטות המרב"ד? (לאחר פסילה)

התשובה המדויקת ביותר היא תלוי. אך מניסיוני רב השנים עם אלפי תיקים בועדת הערר פעמים רבות מאד התשובה לכך היא כן! מאחר וברירת המחדל השנייה היא להמתין שנה לבדיקה מחודשת במכון הרפואי. (דבר שאורך בפועל שנה ועוד מספר חודשי המתנה לזימון ולסיכום התיק כך שמדובר בהמתנה של לפחות שנה ושלושה חודשים). ערעור על החלטות המרב"ד באמצעות עורך דין ועדת ערר עשוי לקצר את משך ההמתנה בצורה משמעותית.

תוך כמה זמן אני נדרש להגיש את הערר?

סדר הזמנים הוא חשוב מאד, שכן בתקנות התעבורה נקבע שמרגע ההחלטה של המכון הרפואי וקבלת ההודעה על הפסילה מאת רשות הרישוי יש לנהג/למבקש רישיון 30 ימים להגיש את הערר! לכן אל תחלום - הזדרז עכשיו ועמוד על זכויותך!

איך אני מגיש ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

ניתן לנסות להתמודד עם העניין המשפטי – רפואי לבד אך יש קלישאה שאומרת "אפילו הרופא הטוב ביותר אינו יכול לטפל בעצמו". כמובן שעו"ד הבקיא בדיני התעבורה בכלל ובהליכי המכון הרפואי בפרט יכול להביא לתוצאות מרשימות ואופטימאליות בתיק מעין זה. חשוב לציין שאין בתשלום האגרה לערר הוכחה להגשת הערר כך שחייבים לשלוח בדואר רשום את הערר עם האגרה.
מס' הפקס של הועדה: 03-5661945

למה חשוב להיות מיוצג בערר?

עורך דין מיומן המייצג את הנהג מול ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים - בודק מראש את כל החומר הרפואי שהיה מונח בפני המכון הרפואי בטרם נדרש לתת המלצתו לרשות הרישוי (לעיתים אפילו חומר משנים קודמות) כולל סיכומי הבדיקות, חוות דעת המומחים במרב"ד ועוד. כמו כן, עורך דין ועדת ערר עובד עם אנשי מקצוע מומחים בתחומם אשר יכולים לתת מעין חוות דעת ראשונית בטרם יחליט הלקוח אם להגיש את הערר על מנת שיהיה ניתן להעריך את סיכויי ההצלחה.

לגבי ועדת ערר תל השומר, עו"ד ויגלר מעלה את סיכויי ההצלחה בערר עקב כתיבת ערר מנומק ומסוגנן היטב הכולל תקדימים, פסיקה והנחיות פנימיות דבר המגדיל עד מאד את הסיכוי לקבל את רישיון הנהיגה.


מהי פסילה מנהלית? לחץ להסבר
צפה במגוון הצלחות שלנו בתחום התעבורה



*ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים - האמור לעיל הינו מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אצל עורך דין ועדת ערר. על כן, מי שמסתמך על האמור בו, עושה כן על אחריותו בלבד!

ועדת ערר תל השומר מפת הגעה

המכון הרפואי

המרב"ד - או בשמו המלא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו הגוף המוסמך לערוך בדיקות רפואיות עבור רשות הרישוי. הסמכות הוקנתה למכון בצו שר הבריאות ובתקנות התעבורה. לרשות הרישוי ישנה סמכות לשלול רישיון נהיגה או לא לאפשר מתן רישיון.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.jpg

מדריך וידאו קצר (6 דקות) - שווה צפייה

קיבלת זימון למכון הרפואי? רגע לפני שתפעל, כדאי לצפות במדריך הקצר שהכנו עבורך, עם כל הדגשים החשובים לגבי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

video.jpg

איך מתכוננים לבדיקות המרב"ד? סרטון

לפני שמגיעים לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יש להיערך בהתאם. מילה אחת מיותר, עשויה לחרוץ את גורלו של רישיון הנהיגה שלך. במשרדנו נערכת סדנת הכנה יסודית לפני הגיעה לבדיקות המרב"ד.

video2.jpg

שאלות ותשובות לגבי המכון הרפואי

מי מקבל זימון אל המכון הרפואי? מה מומלץ לעשות מיידית? איך זה עובד? איך מערערים? במה יוכל לסייע לי עורך דין המתמחה בתחום? תשובות למגוון שאלות נפוצות.

שיטת הניקוד.jpg

מהי "אי התאמה אישיותית"? הסבר

פעמים רבות, נפסל רישיונו של נהג עקב "אי התאמה אישיות". מה זה אומר? האם ניתן לשנות החלטה זו?  כנסו עכשיו להסבר מקיף בנושא.

המכון הרפואי.jpg

ועדת ערר תל השומר - דגשים חשובים

ועדת הערר היא הערכאה מעל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. תפקידה לשמוע נהג או מבקש רישיון נהיגה אשר מסיבה כלשהי הוחלט במכון הרפואי שלא לאפשר לו לנהוג (לא קיבל כשירות לנהיגה).

weigler3.jpg

תפקידו של עו"ד המכון הרפואי

במה יוכל לסייע לי עו"ד המכון הרפואי? מהם הכלים של עורך דין מיומן להגשת ערעור אפקטיבי? כיצד מחזירים את רישיון הנהיגה במהירות האפשרית?

עוד דורון ויגלר _edited.jpg
bottom of page