top of page

עורך דין המכון הרפואי -
במה הוא יוכל לסייע לי?

 

  • עליך לחדש רישיון לאחר פסילה ארוכה?

  • בעיה רפואית/נפשית מגבילה אותך במשרד הרישוי?

  • מעוניין להרחיב את דרגת הרישיון?


כדאי לדעת! פניה אל עו"ד למכון הרפואי בשלב טרום הבדיקות/הגשת מסמכים רפואיים למכון הרפואי – יכולה לחסוך המון לנהג. הפתגם שאומר שניתן ״להקדים תרופה למכה״ לא יכול לתאר טוב יותר את היתרון שיש למי שפונה לייעוץ ואף לליווי עורך דין בטרם ההליך במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מתי יקראו לנו אל המכון הרפואי?

נהג נתקל בהפנייה למכון הרפואי במצבים שונים אך בעיקר במקרים הבאים: חידוש רישיון במשרד הרישוי לאחר פסילה ארוכה (בית משפט, שיטת ניקוד), דיווח של רופא אודות בעיה רפואית או נפשית ובעת שהנהג מעוניין להרחיב את דרגות הרישיון לרכב ציבורי ו/או מקצועי.

בכל אחד מן המקרים יש יתרון גדול לליווי וייעוץ מקצועי של עו"ד המכון הרפואי, בין אם תוזמן למבדקים אישיותיים למיניהם ובין אם תדרש להמציא מסמכים רפואיים מאת הרופא המטפל בך.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים - הסבר
שאלות ותשובות נפוצות

איך נראה מבפנים המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?
רגע לפני שתגיע, צפה בסרטון קצר עם הסברים:

חשוב - הכנה מקדימה אצל עו"ד המכון הרפואי

במשרדנו נערכת סדנת הכנה מקיפה הן למבדק הפרונטלי מול הפסיכולוג ו/או הפסיכיאטר ו/או הנרקולוגית וכן למבדקים הממוחשבים הנערכים בחדר המחשבים במכון הרפואי. סדנה זו הוכיחה עצמה במהלך השנים ככזו הגורמת לעליה באחוזי ההצלחה בקבלת הכשירות לנהיגה.

מה לגבי הנהג שאינו מוזמן למכון ונדרש רק להמציא מסמכים רפואיים?

גם פה יש חשיבות אדירה לייעוץ המקדים. תשאל היכן הערך המוסף? ובכן יש חשיבות רבה לייעוץ של עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, שכן לכל מונח רפואי ישנה משמעות כאשר
לעיתים על מילה או משפט אחד יכול המכון הרפואי לסרב לתת לנהג כשירות לנהיגה. לא אחת אנו פוגשים נהגים הן במשרד והן במכון הרפואי אשר סורבו לקבל כשירות לנהיגה עקב מסירת מסמך או מידע מיותר או מוטעה שגרם להם ״לירות לעצמם ברגל״. עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המתמחה בתחום) יודע היטב את כל ההנחיות לכשירות נהיגה וכן את כל הניואנסים הקטנים שכפי שהסברתי לעיל הם משמעותיים ביותר.

ומה לגבי שלב הערעורים?

פניה אל עו"ד המכון הרפואי בשלב בו נודע לך ע״י משרד הרישוי כי אינך כשיר לנהיגה וביכולתך לערער - לשלב זה יתאים הפתגם ״טוב מאוחר מאשר אף פעם״. גם בשלב זה חשוב ביותר להיוועץ בעורך דין מומחה לתחום אשר יכול לקבל את תוצאות המבדקים שנערכו לך במכון הרפואי ויכול להפיק משם נקודות לתועלתך. כמו כן, במקביל יוכל העו"ד
למצוא כשלים רבים מצד בודקי המכון הרפואי אשר יבואו לטובתך וימצאו ביטוי בעת כתיבת הערר המנומק וכן בעת הדיון בפני חברי ועדת הערר.

הגשת ערעור - עו"ד המכון הרפואי

ההליך בו ניתן לתקוף את המלצת המכון הרפואי אם כן נקרא
ערר, הערר מוגש ונדון בפני ועדת עררים אשר מקום מושבה בביתן 17 (ביתן הועדות הרפואיות) בבית חולים שיבא תל-השומר. עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים המעוניין להגיע לתוצאה האופטימלית - יקפיד להיפגש עם הלקוח ע"מ לקבל רקע ופרטים נוספים אשר ביחד עם החומר הרפואי שמתקבל מאת המכון הרפואי נותנים תמונה שלמה ומקיפה אשר מסייעת גם למשרד העו"ד וגם לנהג לחתור ביחד למען המטרה המשותפת שהיא החזרת או מתן רישיון הנהיגה.

עו"ד דורון ויגלר – ייצוג מקצועי לאורך כל התהליך

מלאכת הייצוג והטיעון בפני וועדת הערר דורש מיומנות גבוהה והכרת הנפשות הפועלות מאחר והדיון אינו מתנהל כפי שמתנהל דיון בבית משפט כאשר צד אחד טוען את טעונתיו ולאחר מכן הצד האחר. עורך הדין אשר מתמחה בייצוג בוועדות ידע בדיוק איזו חוות דעת מטעמו טובה לחיזוק הטענות העובדתיות והמשפטיות בפני הועדה ידע איך לתמרן את הדיון לטובת הלקוח כאשר הוא טוען בפני שלושת חברי הועדה שהינם רופאים מומחים.

חשיבות גדולה יש בהתאמת המומחה שנותן את חוות הדעת מטעמנו לנהג המופנה וכן לבעיה אותה יש לתקוף או לעדן, אי לכך אני מקפיד לעבוד עם אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר שמכירים מקרוב את המטריה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ואת נושא כשירות הנהיגה בפרט.


בכל שאלה נוספת - צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני חינם!
(ללא עלות וללא התחייבות)

קיבלת זימון מהמכון הרפואי? מה עושים?
צפה עכשיו בסרטון קצר שיחסוך לך הרבה זמן והרבה טרחה (06:32):

עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים
המלצות על עורך דין המכון הרפואי

המלצות אותנטיות לדוגמא!

המכון הרפואי

המרב"ד - או בשמו המלא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו הגוף המוסמך לערוך בדיקות רפואיות עבור רשות הרישוי. הסמכות הוקנתה למכון בצו שר הבריאות ובתקנות התעבורה. לרשות הרישוי ישנה סמכות לשלול רישיון נהיגה או לא לאפשר מתן רישיון.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.jpg

מדריך וידאו קצר (6 דקות) - שווה צפייה

קיבלת זימון למכון הרפואי? רגע לפני שתפעל, כדאי לצפות במדריך הקצר שהכנו עבורך, עם כל הדגשים החשובים לגבי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

video.jpg

איך מתכוננים לבדיקות המרב"ד? סרטון

לפני שמגיעים לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יש להיערך בהתאם. מילה אחת מיותר, עשויה לחרוץ את גורלו של רישיון הנהיגה שלך. במשרדנו נערכת סדנת הכנה יסודית לפני הגיעה לבדיקות המרב"ד.

video2.jpg

שאלות ותשובות לגבי המכון הרפואי

מי מקבל זימון אל המכון הרפואי? מה מומלץ לעשות מיידית? איך זה עובד? איך מערערים? במה יוכל לסייע לי עורך דין המתמחה בתחום? תשובות למגוון שאלות נפוצות.

שיטת הניקוד.jpg

מהי "אי התאמה אישיותית"? הסבר

פעמים רבות, נפסל רישיונו של נהג עקב "אי התאמה אישיות". מה זה אומר? האם ניתן לשנות החלטה זו?  כנסו עכשיו להסבר מקיף בנושא.

המכון הרפואי.jpg

ועדת ערר תל השומר - דגשים חשובים

ועדת הערר היא הערכאה מעל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. תפקידה לשמוע נהג או מבקש רישיון נהיגה אשר מסיבה כלשהי הוחלט במכון הרפואי שלא לאפשר לו לנהוג (לא קיבל כשירות לנהיגה).

weigler3.jpg

תפקידו של עו"ד המכון הרפואי

במה יוכל לסייע לי עו"ד המכון הרפואי? מהם הכלים של עורך דין מיומן להגשת ערעור אפקטיבי? כיצד מחזירים את רישיון הנהיגה במהירות האפשרית?

עוד דורון ויגלר _edited.jpg
bottom of page